Zprostředkování
terapií v solné jeskyni

Solná jeskyně SALINA Mariánské LázněNemusíte až k moři - mikroklima Solné jeskyně je mimořádně intenzivní a připomíná přímořské oblasti. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Sůl použitá ke stavbě těchto jeskyní obsahuje kromě chloridu sodného i další, velmi duležité minerály a stopové prvky - jód, bróm, draslík, hooeík, vápník, železo, selen. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v jeskyních uvoloují mnohem intenzivniji než ve volné přírodě. Proto v prubihu 50 minutového pobytu vdechnete množství odpovídající třídennímu pobytu u moře. Mikročástice působí nejen na pokožku. Jejich vdechování zlepšuje funkce sliznic, zklidňuje zápaly a otoky a výrazni vylepšuje buněčnou imunitu. Jód, který má, výrazné vazodilatační schopnosti, působí i na zmírňování bolesti, zlepšuje prokrvení orgánů. Zlepšuje se také látková výměna i spalování tuků.

Pobyt v jeskyni je účinný poi onemocnění dýchacích cest, astmatu, zánětech krku a nosohltanu, chronické rýmě, chřipce, angíně, onemocněních trávícího traktu. V jeskyních vybudovaných ze soli z Mrtvého moře byly zaznamenány vynikající výsledky při výskytu kožních onemocnění - alergie, psoriáza, atopický ekzém a jiné. Stejně blahodárný efekt byl zjištěn při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti, depresích, nemocech krevního oběhu, ischémii a vysokém krevním tlaku.

Solná jeskyně v hotelu Krakonoš

Pobyt v solné jeskyni z pravé mooské soli jednoznačně patří k pozitivum, kterými je možné rozšířit škálu léčebných prostředku bez nejmenšího rizika pro organizmus. Léčebné kúry tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologu, alergologu, pediatru, kožních a jiných lékařů.

Našim hostům nabízíme pobyt v solné jeskyni v hotelu Krakonoš (možno spojit s návštěvou bazénu). Procházka trvá 30 minut a je nutné počítat s výškovým rozdílem. Autobus a lanovka jsou možnosti pro ty pohodlnější. Solná jeskyně SALINA je 15 minut pomalé chůze od hotelu (možno použít MHD).

Objednání a zakoupení vstupenek v recepci je pro hotelové hosty cenově výhodnější, než zakoupení vstupenky přímo na místě.